advertise laitec sharif univercity
سیستم اتوماسیون دهیاری ، پروژه مهندسی نرم افزار

سیستم اتوماسیون دهیاری ، پروژه مهندسی نرم افزار

5000 تومان
دانلود پروژه مدیریت کتابخانه با سی شارپ و SQL سرور

دانلود پروژه مدیریت کتابخانه با سی شارپ و SQL سرور

5000 تومان
سورس پروژه پایانی وب سایت و نرم افزار کلینیک در ASP.net

سورس پروژه پایانی وب سایت و نرم افزار کلینیک در ASP.net

36000 تومان
دانلود سورس اپلیکیشن اندروید کتاب گرامر انگلیسی

دانلود سورس اپلیکیشن اندروید کتاب گرامر انگلیسی

4500 تومان
دانلود سورس پروژه پایانی وب سایت بنگاه املاک با php

دانلود سورس پروژه پایانی وب سایت بنگاه املاک با php

38000 تومان

برنامه ریزی سلسله مراتبی Hierarchical

سیستم های AI برنامه ریزی را در سطوح بالاتری از انتزاع ارائه دهند. هر یک از فعالیت ها نیز می توانند بیشتر تجزیه شوند، تا به سطحی از فعالیت ها برسیم که بدون نیاز به تولید جملات ضروری ، اجرا شوند.
برنامه ریزی سلسله مراتبی Hierarchical

برنامه ریزی سلسله مراتبی Hierarchical

روش های برنامه ریزی و حل مسئله های هوش مصنوعی، با مجموعه ثابتی از فعالیت های اتمیک کار میکنند. فعالیت ها می توانند در یک دنباله یا شبکه های انشعاب در کنار یکدیگر قرار گیرند، الگوریتم های مدرن می توانند جواب هایی را تولید کنند که شامل هزاران فعالیت هستند.

 

برای برنامه ریزی هایی که توسط مغز انسان انجام می شوند، فعالیت های اتمیک، فعال سازی ماهیچه هستند. تقریبا 103 ماهیچه برای فعالیت وجود دارند (تا 639 ماهیچه شمارش شدند ولی اغلب آنها از چندین واحد کوچک تشکیل شدند)، فعالسازی آنها را می توان در حدود ده برابر در ثانیه مدوله کرد، بطور کلی در حدود 109 ثانیه زنده و بیدار هستیم. بنابراین زندگی انسان تقریبا شامل 1013 فعالیت است. حتی اگر برنامه ریزی خود را به افق های زمانی کمتری محدود کنیم، یک برنامه ریزی مشروح موتور می تواند شامل 1010 فعالیت باشد . این تعداد خیلی بیشتر از 103 است.

 

برای پر کردن این فاصله، سیستم های AI باید همان کاری را انجام دهند که انسان ها انجام می دهند، یعنی برنامه ریزی را در سطوح بالاتری از انتزاع ارائه دهند. هر یک از فعالیت ها نیز می توانند بیشتر تجزیه شوند، تا به سطحی از فعالیت ها برسیم که بدون نیاز به تولید جملات ضروری ، اجرا شوند. بنابراین فعالیت خاصی تا قبل از فاز اجرا در سطح انتزاع باقی می ماند.

 

در اینجا به جنبه تجزیه سلسله مراتبی می پردازیم که ایده ای است که تقریبا تمام تلاش ها برای مدیریت بر پیچیدگی را در برمی گیرد.برای مثال نرم افزار پیچیده از سلسله مراتبی از زیر روال ها یا کلاس اشیا ایجاد میشود. فایده مهم ساختار سلسله مراتبی این است که در هر سلسله مراتب یک کار محاسباتی، ماموریت یا وظیفه مدیریتی به چند فعالیت کوچکتر در سطح پایین تر تقسیم می شود و در نتیجه هزینه محاسباتی یافتن روش درست برای چیدمان آن فعالیت ها در مسئله اصلی اندک است. از طرف دیگر روش های غیرسلسله مراتبی هر وظیفه را به تعداد زیادی فعالیت انفرادی تبدیل می کند. برای مسئله های بزرگ این کار کاملا غیرعملی است.

 

 

 

 0
نظرات

نظر خود را ارسال کنیدنام:
ایمیل:
دیدگاه:
captcha
کد امنیتی :


advertise
آشنایی با برنامه ریزی سلسله مراتبیHierarchical planningبرنامه ریزی سلسله مراتبی چیست؟جنبه تجزیه سلسله مراتبی مسائل برنامه ریزیمعرفی چگونگی برنامه ریزی سلسله مراتبیسطوح برنامه ریزی سیستم های AIتبلیغات ارزان سایت آموزش برنامه نویسیتبلیغات مخصوص طراحان وب سایتتبلیغات در سایت برنامه نویسیتبلیغات اینترنتی برای برنامه نویساندر آغوش مینیمالیسممنوی همبرگر با سه خط افقی که روی یکدیگر قرار گرفته اند نشانه چیست؟ سوئیچ به یک ستون واحدتبدیل متن ساده به وبلاگ و سایت های پویا با React.jsکتابخانه sass برای استفاده آسان تر از آنکتابخانه سطح بالا برای اتوماتیک سازی اعمال مرورگر لیست برچسب ها
تمامی حقوق این سایت اعم از محتوی ، تصاویر ، قالب و ... متعلق به گروه مهندسی وب سایت سورس کد می باشد.
SourceCodes.ir ، افقی روشن برای برنامه نویسان ، از مبتدی تا حرفه ای

پیشنهادات ویژه سورس کد

پکیج ویژه پروژه پایانی رشته کامپیوتر دانلود مجموعه 70 پروژه کاربردی سی شارپ وب سایت فروشگاه با php