advertise laitec sharif univercity
دانلود مجموعه 100 سورس ساده و ابتدایی با سی پلاس پلاس

دانلود مجموعه 100 سورس ساده و ابتدایی با سی پلاس پلاس

14000 تومان
دانلود پایان نامه وب سایت مهندسی پزشکی با ASP.net

دانلود پایان نامه وب سایت مهندسی پزشکی با ASP.net

28000 تومان
دانلود سورس بازی اندروید جدول خونه (900 جدول) همراه آموزش راه اندازی

دانلود سورس بازی اندروید جدول خونه (900 جدول) همراه آموزش راه اندازی

99000 تومان
دانلود پروژه فروشنده دوره گرد با الگوریتم گرانشی در #C

دانلود پروژه فروشنده دوره گرد با الگوریتم گرانشی در #C

10000 تومان
دانلود سورس پروژه TSP با الگوریتم مورچگان Ants

دانلود سورس پروژه TSP با الگوریتم مورچگان Ants

10000 تومان

رسانه های انتقال هدایت شده در لایه فیزیکی شبکه

هدف لایه فیزیکی شبکه های کامپیوتری، انتقال رشته بیتی از ماشینی به ماشین دیگر است. رسانه ها به سه گروه تقسیم میشوند: هدایت شده مثل سیم مسی و فیبر نوری ، هدایت نشده و ماهواره.
رسانه های انتقال هدایت شده در لایه فیزیکی شبکه

رسانه های انتقال هدایت شده در لایه فیزیکی شبکه

هدف لایه فیزیکی، انتقال رشته بیتی از ماشینی به ماشین دیگر است. برای انتقال واقعی می توان از رسانه های فیزیکی گوناگونی استفاده کرد. هر کدام از آنها براساس پهنای پاند، هزینه و سهولت در نصب و نگهداری از جایگاه خاصی برخوردار است. رسانه ها به سه گروه تقسیم میشوند: هدایت شده مثل سیم مسی و فیبر نوری و هدایت نشده مثل امواج رادیویی و لیزرها که در هوا پخش می شوند و همچنین ماهواره ها.

 

رسانه های مغناطیسی

متداول ترین روش انتقال داده ها از کامپیوتری به کامپیوتر دیگر، نوشتن آنها بر روی نوار مغناطیسی یا رسانه قابل جابه جایی مثل DVD در ماشین منبع و انتقال آنها به ماشین مقصد است. گرچه این روش به اندازه استفاده از ماهواره های ارتباطی پیچیده نیست، ولی بسیار موثر است، به خصوص در کاربردهایی که پهنای باند، بالا یا هزینه انتقال به ازای هر بیت، عامل کلیدی است.

برای بانکی که روزانه باید چند گیگابایت اطلاعات را بر روی ماشین دیگری کپی کند، استفاده از نوار مغناطیسی بیشترین کارایی را دارد. البته سرعت شبکه ها در حال افزایش است، ولی میزان استفاده از نوار مغناطیسی در حال گسترش می باشد.

 

کابل جفت تابیده

گرچه ویژگی های پهنای باند نوار مغناطیسی بسیار خوب است، ویژگی های تاخیری آنها بسیار ضعیف است. زمان انتقال با دقیقه یا ساعت سنجیده می شود، نه با میلی ثانیه. برای بسیاری از کاربردها، نیاز به اتصال on-line است. قدیمی ترین و متداول ترین رسانه انتقال ، کابل جفت تابیده است. جفت تابیده متشکل از دو سیم مسی عایق دار است که ضخامت آنها 1 میلی متر می باشد، این سیم ها به صورت مارپیچ به هم تابیده شده اند، مانند مولکول DNA . هدف از تابیدن سیم ها کاهش تداخل الکتریکی سیم های نزدیک به هم است.

متداول ترین کاربرد جفت تابیده، سیستم تلفن است.تقریبا تمام تلفن های جفت تابیده به شرکت تلفن متصل اند. جفت های تابیده تا چندین کیلومتر نیاز به تقویت ندارند ولی در فاصله های طولانی نیاز به تکرارگر، دارند.

جفت تابیده را میتوان در انتقال آنالوگ و دیجیتال به کار گرفت. پهنای باند به ضخامت سیم و فاصله بستگی دارد، اما در بسیاری از موارد برای فاصله های چندین کیلومتری، می توان چندین مگابیت بر ثانیه را منتقل کرد.

 

کابل هم محور

رسانه ارتباطی متداول دیگر، کابل هم محور است که اغلب coax نامیده می شود. محافظ آن بهتر از جفت تابیده است، لذا در فواصل طولانی تر با سرعت های بیشتری کار میکند. دو نوع کابل هم محور بطور گسترده به کار می روند.

کابل هم محور متشکل از سیم مسی راست به عنوان هسته است که توسط ماده ای عایق محاصره شده است. عایق توسط رسانای استوانه ای پوشانده می شود که بصورت شبکه توری بافته شده است. رسانای خارجی با یک لایه محافظ پلاستیکی پوشانده شده است.

 

فیبرهای نوری

سیستم انتقال نوری سه مولفه دارد: منبع نور، رسانه انتقال و آشکار ساز. پالسی از نور نشان دهنده بیت 1 و عدم وجود نور نشان دهنده بیت صفر است. رسانه انتقال ، فیبر بسیار نازکی از شیشه است. وقتی نور به آشکار ساز می تابد، پالس الکتریکی توسط آن تولید می شود. با وصل کردن منبع نور به یک طرف فیبر نوری، و آشکار ساز به طرف دیگر آن سیستم انتقال داده یکسویه ای ایجاد می شود که سینگال الکتریکی را پذیرفته، توسط پالس های نوری، آن را تبدیل می کند و انتقال میدهد، و سپس در طرف گیرنده آن را دوباره به سینگال الکتریکی تبدیل می نماید.

 

 0
نظرات

نظر خود را ارسال کنیدنام:
ایمیل:
دیدگاه:
captcha
کد امنیتی :


advertise
رسانه های مغناطیسی در انتقال داده های شبکهآشنایی با کابل هم محور در شبکهمعرفی کابل جفت تابیده در لایه فیزیکی networkآشنایی با رسانه های انتقال هدایت شده لایه فیزیکیمعرفی انواع رسانه های انتقال داده در شبکهرسانه انتقال داده هدایت شده فیبرهای نوریرسانه های انتقال هدایت شده در شبکه کدامند؟لایه فیزیکی شبکه و انتقال هدایت شده بیتهاچگونگی انتقال بیت ها در رسانه های هدایت شدهتبلیغات ارزان سایت آموزش برنامه نویسیتبلیغات مخصوص طراحان وب سایتتبلیغات در سایت برنامه نویسیتبلیغات اینترنتی برای برنامه نویساندر آغوش مینیمالیسممنوی همبرگر با سه خط افقی که روی یکدیگر قرار گرفته اند نشانه چیست؟ سوئیچ به یک ستون واحدتبدیل متن ساده به وبلاگ و سایت های پویا با React.jsکتابخانه sass برای استفاده آسان تر از آنکتابخانه سطح بالا برای اتوماتیک سازی اعمال مرورگر لیست برچسب ها
تمامی حقوق این سایت اعم از محتوی ، تصاویر ، قالب و ... متعلق به گروه مهندسی وب سایت سورس کد می باشد.
SourceCodes.ir ، افقی روشن برای برنامه نویسان ، از مبتدی تا حرفه ای

پیشنهادات ویژه سورس کد

پکیج ویژه پروژه پایانی رشته کامپیوتر دانلود مجموعه 70 پروژه کاربردی سی شارپ وب سایت فروشگاه با php