advertise laitec sharif univercity
سورس پروژه پایانی آزمون گیری با زبان سی شارپ و SQL

سورس پروژه پایانی آزمون گیری با زبان سی شارپ و SQL

18000 تومان
دانلود سورس اندروید اپلیکیشن افزایش سرعت گوشی

دانلود سورس اندروید اپلیکیشن افزایش سرعت گوشی

18000 تومان
پروژه کامل مدیریت شرکت نرم افزاری با سی شارپ و SQL

پروژه کامل مدیریت شرکت نرم افزاری با سی شارپ و SQL

38000 تومان
دانلود پروژه پایانی طراحی وب سایت مخابرات با Asp.net

دانلود پروژه پایانی طراحی وب سایت مخابرات با Asp.net

48000 تومان
دانلود سورس پروژه فروشگاه کیف با asp.net و sql express

دانلود سورس پروژه فروشگاه کیف با asp.net و sql express

10000 تومان

آشنایی با شبکه های گسترده WAN

شبکه گسترده WAN ناحیه جغرافیایی وسیعی را در برمیگیرد (کشور یا قاره). این شبکه کامپیوترهای متعددی برای اجرای برنامه های کاربر به نام میزبان دارد. مشتریان مثل کامپیوترهای شخصی افراد، مالک میزبان ها هستند.
آشنایی با شبکه های گسترده  WAN

آشنایی با شبکه های گسترده  WAN

شبکه گسترده WAN ناحیه جغرافیایی وسیعی را در برمیگیرد (کشور یا قاره). این شبکه کامپیوترهای متعددی برای اجرای برنامه های کاربر دارد. این ماشین ها را میزبان می گوییم. مشتریان مثل کامپیوترهای شخصی افراد، مالک میزبان ها هستند، در حالیکه مالک زیرشبکه های ارتباطی، شرکت مخابرت یا تامین کننده خدمات اینترنت ISP هستند.

میزبان ها با زیرشبکه ارتباطی یا بطور اختصار، زیرشبکه به یکدیگر متصل شده اند. کار زیرشبکه حمل پیام از میزبان به میزبان است، دقیقا مانند سیستم تلفن که کلمات را از گوینده به گیرنده حمل می کند. با تفکیک جنبه های ارتباطی واقعی شبکه (زیرشبکه) از جنبه های کاربردی (میزبان ها)، طراحی شبکه ساده شده است.

در اغلب شبکه های گسترده، زیرشبکه از دو مولفه مجزا تشکیل می شود : خطوط انتقال و عناصر راه گزینی.

خطوط انتقال بیت ها را بین ماشین ها منتقل می کنند. این ها از سیم های مسی فیبر نوری یا خطوط انتقال رادیو تشکیل شده اند.

عناصر راه گزینی، کامپیوترهای ویژه ای هستند که برای اتصال دو یا چند خط انتقال به کار می روند. وقتی داده ها به خط ورودی می رسند، عناصر راه گزینی باید خط خروجی را برای پیشروی آنها انتخاب کنند. این کامپیوترها در گذشته به نام های مختلفی خوانده می شدند ولی اکنون بیشتر به نام مسیریاب خوانده میشوند.

 

در  مدل WAN هر میزبان به یک شبکه محلی وصل است که بر روی آن یک مسیریاب وجود دارد. البته در بعضی از موارد، میزبان میتواند مستقیما به مسیریاب متصل شود. مجموعه ای از خطوط ارتباطی و مسیریاب ها (اما نه میزبان ها) زیرشبکه را تشکیل می دهند.

در اغلب شبکه های گسترده، کابل ها یا خطوط تلفن متعددی وجود دارد که هر کدام دو تا از مسیریاب ها را به هم وصل می کنند. اگر دو مسیریابی که با کابلی به هم وصل نیستند، بخواهند با هم ارتباط برقرار کنند، باید این کار را از طریق مسیریاب های دیگر بطور غیرمستقیم انجام دهند. وقتی بسته ای از یک مسیریاب از طریق یک یا چند مسیریاب میانی برای مسیریاب دیگری ارسال شود، توسط هر مسیریاب میانی بطور کامل دریافت شده در آنجا ذخیره میشود تا خط خروجی مورد نیاز آزاد شود و سپس ارسال می گردد. زیرشبکه ای که به این صورت سازمان دهی شده است، زیرشبکه ذخیره و ارسال یا راه گزینی بسته ای نام دارد.

تمام شبکه های گسترده، به روش راه گزینی بسته ای عمل نمی کنند. امکان دوم برای شبکه های گسترده، سیستم ماهواره است. تمام موارد می توانند انتقال های روبه بالای مسیریاب های همتای خود را که به ماهواره ارسال می شود دریافت نمایند. گاهی مسیریاب ها به زیرشبکه نقطه به نقطه وصل میشوند که بعضی از آنها آنتن ماهواره دارند. شبکه های ماهواره ای پخشی هستند و هنگامی مفید واقع می شوند که ویژگی پخشی مهم باشد.

 0
نظرات

نظر خود را ارسال کنیدنام:
ایمیل:
دیدگاه:
captcha
کد امنیتی :


advertise
آموزش شبکه های WANنقش router در WANشبکه های گسترده کشور کدامند؟سرویس های ارتباطی شبکه های گسترده WANwide area networkشبکه کامپیوتری گسترده چیست؟مولفه های شبکه های گستردهمعرفی شبکه های WANمسیریاب در شبکه های گسترده چه نقشی دارد؟روش راه گزینی بسته ای در شبکه های کامپیوتریآشنایی با wide area networkزیرشبکه های WANنقش میزبان ها در WANآشنایی با شبکه های ماهواره ای پخشیخطوط انتقال wide area networkمیزبان ها در شبکه گسترده چه نقشی دارند؟عناصر راه گزینی در WANها لیست برچسب ها
تمامی حقوق این سایت اعم از محتوی ، تصاویر ، قالب و ... متعلق به گروه مهندسی وب سایت سورس کد می باشد.
SourceCodes.ir ، افقی روشن برای برنامه نویسان ، از مبتدی تا حرفه ای

پیشنهادات ویژه سورس کد

پکیج ویژه پروژه پایانی رشته کامپیوتر دانلود مجموعه 70 پروژه کاربردی سی شارپ وب سایت فروشگاه با php