advertise laitec sharif univercity
دانلود سورس پروژه پایانی وب سایت بنگاه املاک با php

دانلود سورس پروژه پایانی وب سایت بنگاه املاک با php

18000 تومان
دانلود PDF مجموعه 300 نکته جالب برنامه نویسی در سی شارپ #C

دانلود PDF مجموعه 300 نکته جالب برنامه نویسی در سی شارپ #C

3000 تومان
پروژه پایانی PHP وب سایت فروشگاه کامپیوتری

پروژه پایانی PHP وب سایت فروشگاه کامپیوتری

23000 تومان
دانلود پروژه مهندسی نرم افزار ، سیستم داروخانه

دانلود پروژه مهندسی نرم افزار ، سیستم داروخانه

3000 تومان
دانلود پروژه پایانی طراحی وب سایت مخابرات با Asp.net

دانلود پروژه پایانی طراحی وب سایت مخابرات با Asp.net

14000 تومان

مسئله های ارضای محدودیت CSP

مسئله ارضای محدودیت CSP برای هر حالت، از مجموعه ای از متغیرها که هر کدام دارای یک مقدار است، استفاده میکند و در حالت جواب باید هر متغیر دارای مقداری باشد که محدودیت ها را ارضا کند
مسئله های ارضای محدودیت CSP

مسئله های ارضای محدودیت CSP

همانطور که میدانید مسئله ها میتوانند از طریق جست وجو در فضایی از حالتها حل شوند. این حالتها را میتوان با ابتکارهای خاص دامنه ارزیابی، و تست کرد که آیا آنها حالتهای هدف هستند یا خیر. اما از نظر الگوریتم جست وجو هر حالت یک جعبه سیاه است که ساختار داخلی آن قابل تمیز دادن نیست.

در اینجا روشی داریم که تعداد زیادی از مسئله ها را با کارایی بیشتری حل میکند. برای هر حالت، از مجموعه ای از متغیرها که هر کدام دارای یک مقدار است، استفاده میکنیم. مسئله وقتی حل میشود که هر متغیر دارای مقداری باشد که تمام محدودیت های روی آن متغیر را برآورده کند (آن محدودیت را ارضا کند). مسئله ای که به این روش توصیف میشود، مسئله ارضای محدودیت یا  CSP نام دارد.

الگوریتم جست وجوی CSP از ساختار حالت استفاده میکند و به جای ابتکارهای خاص مسئله، از ابتکارهای همه منطوره برای حل مسئله های پیچیده بهره میگیرند. ایده ی اصلی این است که با مشخص کردن ترکیب هایی از متغیر/ مقدار که محدودیت ها را نقض میکنند، بخش های بزرگی از فضای جست وجو بطور همزمان حذف شوند.

مسئله های ارضای محدودیت شامل سه مولفه ی X ، D، و C است: 

► X مجموعه ای از متغیرها است،  {X1, X2, …, Xn}

► D مجموعه ای از دامنه هاست، {D1, D2, …, Dn} که برای هر متغیر یک دامنه وجود دارد.

► C مجموعه ای از محدودیت هاست که ترکیبهایی از مقادیر را مشخص میکند.

هر دامنه ی Di شامل مجموعه ای از مقادیر مجاز {v1, v2, …, vk} برای متغیر Xi است. هر محدودیت Ci شامل زوج (scope , rel) است، که scope یک چندتایی از متغیرهاست که سهمی در محدودیت دارد و rel رابطه ای است که مقادیری را تعریف میکند که آن متغیرها میتوانند بپذیرند. رابطه میتواند بصورت لیستی از تمام چندتایی هایی از مقادیرش نمایش داده شود که این مقادیر محدودیت ها را ارضا میکند، میتواند بصورت یک رابطه ی انتزاعی نشان داده شود که از دو عملیات پشتیبانی میکند:

► عملیاتی که تست میکند آیا یک چندتایی عضو این رابطه هست یا خیر؟

► عملیاتی که تعداد اعضای رابطه را شمارش میکند.

برای مثال، اگر X1 و X2 هر دو دارای دامنه ی {A , B } باشند، آنگاه محدودیتی که میگوید "دو متغیر باید مقادیر متفاوتی داشته باشند"، به صورت ( (X1 , X2) , [(A , B) , (B ,A) ] )  نوشته میشود.

برای حل CSP لازم است یک فضای حالت و مفهوم جواب را تعریف کنیم. هر حالت در CSP توسط انتساب مقادیر به تمام یا بعضی از متغیرها بصورت  { Xi = vi , XJ = vj ,…} تعریف میشود. انتسابی که هیچ محدودیتی را نقض نمیکند، انتساب سازگار یا معتبر نام دارد. انتساب کامل انتسابی است که در آن به هر متغیر مقداری نسبت داده شده است، و جواب CSP یک انتساب سازگار و کامل است. انتساب جزیی، انتسابی است که در آن مقادیر به بعضی از متغیرها نسبت داده میشود. 

 0
نظرات

نظر خود را ارسال کنیدنام:
ایمیل:
دیدگاه:
captcha
کد امنیتی :


advertise
مسئله ارضای محدودیت CSP چیست؟جواب CSP یک انتساب سازگار و کامل استتعریف مسئله های ارضای محدودیتآموزش مسائل CSPمعرفی الگوریتم های CSPآشنایی با مسئله های ارضای محدودیت CSPتبلیغات ارزان سایت آموزش برنامه نویسیتبلیغات مخصوص طراحان وب سایتتبلیغات در سایت برنامه نویسیتبلیغات اینترنتی برای برنامه نویساندر آغوش مینیمالیسممنوی همبرگر با سه خط افقی که روی یکدیگر قرار گرفته اند نشانه چیست؟ سوئیچ به یک ستون واحدتبدیل متن ساده به وبلاگ و سایت های پویا با React.jsکتابخانه sass برای استفاده آسان تر از آنکتابخانه سطح بالا برای اتوماتیک سازی اعمال مرورگر لیست برچسب ها
تمامی حقوق این سایت اعم از محتوی ، تصاویر ، قالب و ... متعلق به گروه مهندسی وب سایت سورس کد می باشد.
SourceCodes.ir ، افقی روشن برای برنامه نویسان ، از مبتدی تا حرفه ای

پیشنهادات ویژه سورس کد

پکیج ویژه پروژه پایانی رشته کامپیوتر دانلود مجموعه 70 پروژه کاربردی سی شارپ وب سایت فروشگاه با php